sports_soccer
4
  • hourglass_empty uzupełnienia oczekujące na moderację: 2 expand_more
    • data: 1982-04-18, godzina: 11:00:00, widzów: 30000, sędzia: Alojzy Jarguz
      bramki: 0:1 - 10 - Marek Filipczak; 0:2 - 14 - Włodzimierz Smolarek; 1:2 - 35 - Zbigniew Stelmasiak; 1:3 - 84 - Włodzimierz Smolarek; 1:4 - 87 - Zbigniew Boniek (z rzutu wolnego);
      kartki: Żółta: M. Filipczak ("Widzew")
      uwagi: 1. W 55. minucie sędzia nie podyktował rzutu karnego za zagranie ręką przez Zbigniewa Bońka 2. Mecz nagrywany był na taśmę filmową, a nagranie zostało odtworzone zaraz po meczu celem analizy kontrowersyjnych sytuacji (poza opisaną w pkt. 1, zarzut, że 3. bramka dla "Widzewa" padła ze spalonego).
      Pogoń Szczecin: (trener) Jerzy Kopa, (skład) M. Szczech - K. Sokołowski, Z. Kozłowski, L. Piekarczyk (80' J. Stańczak), Z. Czepan - M. Włoch, A. Kensy, J. Biernat - J. Turowski, Z. Stelmasiak, D. Krupa (60' L. Wolski)
      Widzew Łódź: (trener) Władysław Żmuda, (skład) Klepczyński - Romke, Boniek, Romański, Możejko - Filipczak (67' Woźniak), Surlit, Rozborski, Kamiński (89' Mierzwiński) - Sajewicz, Smolarek