sports_soccer
0
  • hourglass_empty uzupełnienia oczekujące na moderację: 1 expand_more
    • data: 1985-06-15, godzina: 19:00:00, widzów: 6000, sędzia: Andrzej Libich
      bramki: 1:0 - 25 - Marek Leśniak; 2:0 - 42 - Leszek Wolski; 3:0 - 88 - Robert Prokopowicz;
      kartki: Żółte: M. Chojnacki, J. Ziober (ŁKS)
      uwagi: 1. w drużynie Pogoni nie mogli zagrać w tym spotkaniu z powodu kontuzji Z. Czepan i D. Krupa; 2. w 12. minucie meczu sędzia nie uznał bramki strzelonej dla Pogoni przez Janusza Turowskiego odgwizdując pozycję spaloną; 3. w przerwie spotkania grupa kibiców Pogoni przeszła z "wysokiej" na "niską" trybunę stadionu, gdzie doszło do krótkotrwałego starcia z kibicami ŁKS zakończonego interwencją milicji; 4. swoją debiutancką bramkę w Ekstraklasie zdobył w tym meczu Robert Prokopowicz.
      Pogoń Szczecin: (trener) Mikołaj Maciej Hejn, (skład) Z. Długosz - M. Ostrowski, J. Makowski, K. Sokołowski, K. Urbanowicz - M. Kuras, L. Wolski, A. Kensy (13' M. Włoch), J. Hawrylewicz (83' R. Prokopowicz) - M. Leśniak, J. Turowski
      ŁKS Łódź: (trener) Zygmunt Gutowski, (skład) Bako - Różycki, Wesołowski, Wenclewski, Sybilski (32' Gierek) - Chojnacki, Kruszankin, Klimas (63' Więzik), Ziober - Baran, Robakiewicz