Pod każdym z sezonów pojawiła się tabelka z podsumowaniem, mecz po meczu, występów poszczególnych zawodników. W dość przejrzysty sposób można spojrzeć na minuty, kartki czy bramki.
Atakiem wygrywa się mecze, natomiast obroną zdobywa trofea. A jak wyglądają zestawienia czystych kont w meczach Pogoni? Rekordowy jest sezon 2020/21 w którym defensywa Portowców w prawie 65% meczów nie straciła bramki. Indywidualnie najmniej meczów w których musiał wyjmować piłkę z siatki zanotował Radek Majdan, który aż 90 zagrał na zero z tyłu. sprawdź czyste konta »
Przegrany mecz z Radomiakiem, był drugą porażką z tym przeciwnikiem w aktualnym sezonie. Taki rezultat odnotowaliśmy jeszcze z Lechem Poznań, a przy wyjątkowo złych wiatrach możemy przegrać dwukrotnie jeszcze z Motorem Lublin. A jak wyglądały przegrane dwumecze w innych sezonach? Bardzo łatwo można to sprawdzić klikając link poniżej sprawdź identyczne dwumecze »
Pod każdym meczem pojawiły się szczegółowe statystyki zawodników Pogoni. Dzięki nim można szybko sprawdzić m.in. ile miał lat w dniu rozegrania meczu, który to był jego mecz, które zwycięstwo, która bramka, która kartka. Ale też pokazuje serie występów - np 10 mecz w podstawowej jedenastce pod rząd, w tym ósmy z rozegranymi pełnymi 90 minutami.
Po raz kolejny przegraliśmy z Legią w meczu Pucharu Polski, po raz kolejny po takim meczu Legia zdobyła to trofeum, po raz kolejny podyktowany został rzut karny (Cojocaru obronił strzał Marca Guala) Finałowe spotkanie z Legią to był 44 mecz w Pucharze Polski, w którym Pogoń strzeliła 3 lub więcej goli. 40 zwycięstw. Dwa razy mecze kończyły się wynikiem 3:3 i awansem Portowców po rzutach karnych. Raz, z Wisłą Kraków przegrała 3:4. Drugi raz w historii w meczach Pucharu Polski przeciwnik strzelił bramkę samobójczą. Poprzednio zrobił to w 1/4 finału Edward Tyburski - zawodnik Stali Mielec. Pogoń ten mecz przegrała. (27 lis 1983 Pogoń - Stal Mielec 1:3)
8 razy Pogoń grała w Pucharze Polski z warszawską Legią. Odnieśliśmy 2 zwycięstwa - oba w 1/16 finału (w edycji 2004/2005 kiedy rozgrywana była faza grupowa). Jeden mecz w finale, dwa w półfinale, jeden w ćwierćfinale, jeden w 1/8 i trzy mecze w 1/16. Jeżeli graliśmy w 1/8 finału lub wyżej - to zawsze na koniec rozgrywek Legia zdobywała trofeum. Dodatkowo w każdym z tych pięciu meczów podyktowany został rzut karny - 3 razy Legia zdobyła bramkę, raz Pogoń i raz, w finale w 1981 roku, obronił bramkarz Portowców - Marek Szczech.
Wracając jeszcze do meczu z Puszczą Niepołomice i czterech goli strzelonych przez Efthýmisa Kouloúrisa. Został on samodzielnym liderem pod względem zdobytych hattricków, co więcej - wszystkie one zostały zdobyte w Ekstraklasie (najwyższej klasie rozgrywkowej). Uzupełniony o różne ciekawostki został dział hattricki. Od teraz można sprawdzić w której kolejce czy dniu tygodnia ustrzelono najwięcej hattricków. sprawdź hattricki »
Efthýmis Kouloúris z 25 golami został samodzielnym liderem jeżeli chodzi o liczbę bramek zdobytych przez zawodnika Pogoni w jednym sezonie. Dotychczasowy lider - Marek Leśniak w sezonie 1986/1987 trafił do bramki przeciwników 24 razy. pełne zestawienie strzelców »
- Co ludzie kochają najbardziej? - Cyferki!! ;) W każdym meczu pojawiło się duuużo cyferek - można sprawdzić, który był to kolejny mecz, albo mecz domowy, albo mecz domowy w Ekstraklasie, albo która bramka strzelona w domu, albo stracona na wyjeździe.
Dzięki dodaniu do bazy wszystkich strzelców bramek w meczach ligowych (zarówno dla Pogoni jak i dla przeciwników) w zakładkach poszczególnych klubów można podejrzeć wszystkich zdobywców bramek w meczach pomiędzy tymi drużynami.
Tylko raz w historii Pogoń przegrała w meczu Pucharu Polski rozgrywanym w grudniu - z ówczesnym triumfatorem rozgrywek GKSem Katowice. Pozostałe 6 spotkań Portowcy rozstrzygali na swoją korzyść i schodzili z boiska z awansem do kolejnej rundy. 1961-12-10 (1/32) Legia II Warszawa - Pogoń 0:2 1962-12-09 (1/16) Polonia Bydgoszcz - Pogoń 0:1 1963-12-01 (1/8) ŁKS - Pogoń 1:3 1974-12-04 (1/4) Pogoń - ŁKS 3:1 1981-12-05 (1/4) Pogoń - Wisła Kraków 2:1 1985-12-04 (1/2) GKS Katowice - Pogoń 3:1 (dwumecz, w pierwszym meczu 2:1 dla Pogoni) 2004-12-05 (1/16) Legia Warszawa - Pogoń 1:3
4 - mecz z Legią rozegrany 7 maja 60 - ligowe zwycięstwo Dantego Stipicy (128 meczów, 46,88%) 75 - ligowe zwycięstwo Sebastiana Kowalczyka (165m/45,45%) 80 - ligowy występ Kamila Grosickiego 100 - bramka strzelona Legii (Biczachczjan) 1800 - strzelony gol w Ekstraklasie (Łęgowski) 20257 - widzów na stadionie
szczegóły meczu »4 - kolejny mecz wyjazdowy z Piastem bez straty gola 5 - roznych zespolow reprezentowal Michal Chrapek w spotkaniach przeciwko Pogoni 10 - kolejny mecze bez porazki z Piastem 30 - mecz pod rzad Sebastiana Kowalczyka 40 - mecz pod rzad Kamila Grosickiego 9000 - minut na boisku Damiana Dąbrowskiego
szczegóły meczu »1 - Yadegar Rostami debiut 4 - kolejne domowe zwycięstwo ze Stalą 6 - najwięcej bramek w meczu domowym ze Stalą 8 - kolejny mecz ze Stalą bez remisu 15 - domowy mecz ze Stalą z rzędu bez porazki 40 - ligowy występ Łęgowskiego i Biczachczjana 100 - ligowy mecz Kostasa
szczegóły meczu »Adrian Przyborek zadebiutowal w Ekstraklasie w wieku 16 lat i 48 dni (drugi najmłodszy debiutant po Kacprze Kozłowskim - 15 lat i 215 dni) Debiutanckiego gola strzelił Leonardo Koutris Kamil Grosicki w swoim 70 występie w barwach Pogoni (50 w podstawowym składzie) strzelił 20 bramkę. Dla drugiego wczorajszego strzelca Luki Zahovica również był to 50 występ w podstawowym składzie (76 ogółem i 18 bramka) W 14 kolejnych ligowych meczach z Wartą strzelaliśmy bramkę (jednocześnie nie przegrywając), w 13 kolejnych traciliśmy gola. W Szczecinie był to 10 kolejny mecz z Wartą z golem strzelonym i 10 bez porażki
szczegóły meczu »Sobotni mecz z Jagiellonią był 10 ligową porażką na stadionie w Białymstoku. Jednocześnie był to 8 kolejny mecz bez remisu na tym stadionie (wyrównana maksymalna seria). Ogółem (dom/wyjazd) Pogoń notuje aktualnie 6 meczów bez remisu z tym przeciwnikiem. Ostatni mecz bez gola strzelonego na boisku w Białymstoku Pogoń zanotowała 1 grudnia 2017 - po nim była seria 9 kolejnych spotkań w których strzelaliśmy gola. Indywidualnie - dla Damiana Dąbrowskiego i Benedikta Zecha były to setne występy w ligowych meczach Pogoni. W Ekstraklasie zadebiutował Linus Wahlqvist, a 75 występ zanotował Luka Zahović Kamil Grosicki zagrał w 30 meczu z rzędu, Sebastian Kowalczyk w 20 (jego max to 35), a Rafał Kurzawa w 10 (max 12)
szczegóły meczu »Niedzielny mecz ze Śląskiem nie tylko był meczem numer 1500 w Ekstraklasie - był też 1000 meczem bez zwycięstwa w tej klasie rozgrywkowej.
szczegóły meczu »Mecz ze Śląskiem będzie 1500 meczem Pogoni w Ekstraklasie (najwyższej klasie rozgrywkowej). Dotychczasowe "jubileuszowe" mecze nie wypadały zbyt okazale - zanotowaliśmy w nich 3 zwycięstwa, 4 remisy i 7 porażek. 5 razy graliśmy w domu, 9 razy na wyjeździe. Trzykrotnie przeciwnikiem był Górnik Zabrze (200, 400, 1100), dwukrotnie Wisła Kraków (700, 1000). » Zestawienie jubileuszowych meczów w Ekstraklasie
szczegóły meczu »W każdym wyjazdowym meczu sezonu 2022/2023 Pogoń straciła bramkę. Aktualnie jest to seria 10 kolejnych spotkań. Jednocześnie był to tez siódmy kolejny mecz wyjazdowy ze zdobytą bramką (poza meczem z Rakowem, Pogoń w każdym meczu wyjazdowym strzeliła bramkę). Ostatnio tak złą passę mieliśmy w latach 2016 i 2017 kiedy to z jednym meczem przerwy serie spotkań wyjazdowych ze straconym golem wynosiły 14 i 8. Potem była jeszcze seria 7 i 5 takich meczów w sezonie 2018/2019 Aktualne serie biorąc pod uwagę wszystkie mecze tego sezonu to: 12 kolejnych ze straconą bramką i 11 kolejnych ze zdobytą.
Niedzielny mecz z Radomiakiem Radom sponsorowała liczba 500. Był to pięćsetny mecz rozegrany w niedzielę w Ekstraklasie oraz pięćsetne zwycięstwo w meczach Ekstraklasy (już bez podziału na dni tygodnia).
W archiwum sezonów (oraz Wszystkich meczach) można zobaczyć szczegóły dotyczące występów, minut, bramek i kartek każdego zawodnika. A na dokładkę można podejrzeć najlepszych w danej kategorii. *wszelkie wyliczenia są na podstawie posiadanych danych (od sezonu 1997/1998)
Wiosenny wiatr zmian doleciał do modułu zawodników - dotychczasowe, dość lakoniczne, szczegóły zawodnika, zamieniły się w dość szczegółowe statystyki, z podziałem na sezony, ligi, mecze, procenty, minuty, bramki i kartki. Czyli dużo dużo cyferek do przeglądania i analizy ;)
Kalosz czy jednak wirtuoz gwizdka? Dzięki nowemu modułowi można już sprawdzić który sędzia jest szczęśliwy dla Portowej jedenastki. Dostępne dane o zwycięstwach, remisach, porażkach, liczbie kartek i bramek strzelanych w meczach prowadzonych przez poszczególnych sędziów.
Można też już sprawdzić kto był najmłodszy, a kto najstarszy w momencie debiutanckiego występu lub w momencie strzelenia pierwszej bramki w barwach Pogoni.
Po wejściu w profil przeciwnika pod nazwą zespołu możliwe będzie odfiltrowanie meczów domowych/wyjazdowych. Wszystkie serie i informacje podawane będą tylko dla odfiltrowanych meczów.
Drobnym przeróbkom uległ moduł "tego dnia". Od teraz oprócz meczów będzie pokazywać urodziny oraz debiutanckie występy i bramki zawodników Pogoni. Moduł dane bierze z tego co jest już dodane do bazy - stąd mogą występować przekłamania wśród starszych graczy. Za debiuty system będzie uważał pierwszy mecz w bazie, a nie pierwszy pierwszy. Wraz z uzupełnianiem bazy danych problem będzie coraz mniej dotkliwy.
Piątkowy mecz, pomimo przegranej, był dla zawodników defensywnych Pogoni wyjątkowy. W jego trakcie pobite zostały dwa historyczne rekordy klubu. Najpierw, w drugiej minucie meczu przeciwko Wiśle Kraków, Dante Stipica ustanowił najdłuższą serię w historii klubu bez puszczonego gola. Golkiper z Chorwacji nie dał się pokonać rywalom przez 524 kolejne minuty. Dotychczasowy rekord należał do Bogusława Białka i został ustanowiony w 1967 roku. Seria rozpoczęła się 28 maja, kiedy to Białek w 75 minucie meczu 23 kolejki przeciwko Górnikowi Zabrze przepuścił strzał Włodzimierza Lubańskiego. Następne 3 kolejki sezonu 66/67 bramki Pogoni strzegł Wojciech Frączczak. Białek do składu powrócił od początku sezonu 67/68 i w pierwszych pięciu meczach schodził z boiska niepokonany. Po 495 minutach passę przerwał dopiero Kazimierz Deyna w 30 minucie meczu Legia Warszawa - Pogoń Szczecin (10 września 1967). Drugim rekordem pobitym w piątek była klubowa seria minut bez straty bramki. Znów jej początek to rok 1967, ale tym razem rozpoczęła się ona 21 czerwca 1967 w ostatnim meczu sezonu 1967/1968 - przeciwko Śląskowi Wrocław. Broniący tego dnia bramki Portowej jedenastki Wojciech Frączczak skapitulował w 52 minucie po strzale Andrzeja Kaczewskiego. Następnie znowu mamy pięć pierwszych meczów kolejnego sezonu i zakończenie serii przez Kazimierza Deynę po 518 minutach. Ten rekord Portowcy pobili w 25 minucie meczu przeciwko krakowskiemu klubowi. Niestety już kilka minut później samobójcze trafienie Zecha zakończyło obie serie - aktualnie obie wynoszą 524 minuty.
Na stronie pojawiły się serie meczów. Serie można sprawdzać dla każdego sezonu z osobna oraz dla każdej klasy rozgrywkowej sumarycznie. Do poprzeglądania jest dużo dużo cyferek ;) Niestety większość dostępna tylko w wersji na komputery - ekran telefonu jest za mały, żeby wszystko zmieścić w jakiś w miarę sensowny sposób.